dotacje

Dotacje na rozwój i innowacje

 • Bezpłatna ocena pomysłów i szans na uzyskanie dotacji
 • Bezpłatny wybór właściwego programu dotacji
 • Pomoc w pozyskaniu dotacji we wszystkich programach
 • Przygotowanie wniosków, biznes planów, załączników
 • Obsługa i rozliczanie projektów po podpisaniu umowy

O firmie

Firma VN Laboratorium Innowacji rozpoczęła działalność 24 maja 2010 r. Jest to firma doradcza i szkoleniowa oparta o wiedzę i doświadczenia zawodowe Agaty Bryzgalskiej i zespołu stałych współpracowników.  Głównym kierunkiem działalności naszej firmy jest doradztwo związane z pozyskiwaniem dotacji UE oraz udział w projektach dofinansowanych ze środków UE. Firma świadczy usługi dla przedsiębiorców w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkopolski, gdzie zlokalizowana jest siedziba firmy. Obecnie usługi są realizowane przez zespół wykwalifikowanych pracowników stacjonarnych i wielu stałych, doświadczonych konsultantów i trenerów współpracujących zadaniowo.

Celem działalności VN Laboratorium Innowacji jest skuteczna realizacja projektów rozwojowych dla naszych klientów. Oceniamy pomysły pod kątem możliwości uzyskania dotacji, poszukujemy finansowania, wykonujemy analizy finansowe i marketingowe, organizujemy szkolenia i warsztaty strategiczne dla firm, wyszukujemy nowe technologie, wykorzystując nasze kontakty z jednostkami naukowymi, organizujemy wyjazdy na targi zagraniczne i indywidualne misje handlowe, kojarzymy partnerów biznesowych, wykonujemy badania rynku krajowego oraz rynków zagranicznych, informujemy o ciekawych przedsięwzięciach biznesowych.

Należymy do najbardziej doświadczonych doradców w tematyce funduszy UE w Wielkopolsce, o czym świadczy staż pracy właścicielki w branży, liczba przygotowanych projektów, szerokie spektrum działań. Posiadamy doświadczenie w:
- dotacjach inwestycyjnych dla firm,
- dotacjach do prac badawczo-rozwojowych,
- dotacjach do przedsięwzięć proeksportowych,
- dotacjach dla firm działających na obszarach wiejskich i w branży przetwórstwa rolno-spożywczego,
- dotacjach do projektów szkoleniowych,
- dotacjach dla jednostek badawczych i szkół,
- profesjonalnej organizacji szkoleń,
- współpracy z samorządami i instytucjami w realizacji projektów twardych i miękkich.

W marcu 2018 r. pozytywnie przeszliśmy certyfikację DEKRA potwierdzającą wdrożenie Standardu Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych SUS 2.0, co uprawnia nas do organizacji szkoleń z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Nasza praca ma wymierne efekty.

W ciągu 10 lat naszej działalności przygotowaliśmy ponad 500 wniosków o dofinansowanie, w tym:

  • ok. 80% to projekty inwestycyjne, badawczo-rozwojowe, proeksportowe (finansowane głównie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego)
  • ok. 24% to projekty szkoleniowe (finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego)
  • 79% opracowanych przez nas wniosków aplikacyjnych otrzymało dofinansowanie (skuteczność projektów inwestycyjnych wyniosła 82%, a projektów z EFS 68%)

W latach 2018-2020 zorganizowaliśmy ponad 200 szkoleń i przeszkoliliśmy ponad 600 osób. Wszystkie szkolenia były dofinansowane głównie ze środków UE, w ramach programu WRPO 6.5. Doskonalenie kompetencji osób pracujących i wsparcie procesów adaptacyjnych, ale także z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Wśród mocnych stron i atutów firmy VN Laboratorium Innowacji można wyróżnić:

 • bardzo dobrą znajomość tematyki dotacji UE i branży doradczej,
 • entuzjazm, zaangażowanie, doświadczenie i wiedzę właścicielki i współpracujących konsultantów,
 • doświadczenie menedżerskie – właścicielka pełniła funkcje kierownicze,
 • wykształcenie i ukończone liczne kursy związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem, dające solidne podstawy do świadczenia usług doradczych,
 • rozległe kontakty zawodowe i stała współpraca z większością ośrodków wspierania przedsiębiorczości w Wielkopolsce, z agencjami rozwoju regionalnego w całej Polsce, z firmami doradczymi i szkoleniowymi, z instytutami naukowymi,
 • współpracę z profesjonalnymi i sprawdzonymi konsultantami i trenerami,
 • kontakty z setkami innowacyjnych firm w Wielkopolsce,
 • rozległą wiedzę praktyczną w zakresie pomocy publicznej, zarządzania strategicznego, prawa zamówień publicznych, systemów zarządzania jakością, prawa pracy i inną.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !

Kodeks etyczny

Regulamin świadczenia usług szkoleniowych

Formularz reklamacyjny

Obowiązek informacyjny RODO

Realizacja: Rabanet.pl