dotacje

Dotacje na rozwój i innowacje

  • Bezpłatna ocena pomysłów i szans na uzyskanie dotacji
  • Bezpłatny wybór właściwego programu dotacji
  • Pomoc w pozyskaniu dotacji we wszystkich programach
  • Przygotowanie wniosków, biznes planów, załączników
  • Obsługa i rozliczanie projektów po podpisaniu umowy

Program AGROENERGIA – dotacje dla rolników na instalacje fotowoltaiczne

Opublikowano: 7 kwietnia, 2020


Kolejny nabór do programu Agroenergia ruszy już w pierwszym półroczu 2020 r.

Program Agroenergia jest skierowany do rolników indywidualnych. Jego głównym założeniem jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, jaki powodują działania z zakresu rolnictwa.

Dofinansowanie z  programu Agroenergia dotyczy nowych źródeł ciepła oraz energii elektrycznej z uwzględnieniem instalacji odnawialnych źródeł energii (najczęściej są to instalacje fotowoltaiczne).  Program Agroenergia ruszył 8 lipca 2019 r., a jego budżet wynosi 200 mln zł.

W ramach programu Agroenergii można po spełnieniu określonych warunków ubiegać się o dotację albo o pożyczkę. W przypadku dotacji bezzwrotnej można było ubiegać się maksymalnie o kwotę 800 tys. zł.  Dotacje bezzwrotne miały pokrywać do 40% kosztów poniesionych na zakup i montaż np. instalacji fotowoltaicznej.

W przypadku pożyczki oprocentowanie wynosiło WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowanie nie dłuższym niż 15 lat. Z pożyczki można było sfinalizować 100% kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej

Pierwszy nabór i termin składania wniosków w ramach programu Agroenerergii zakończyły się 20 grudnia 2019 r.

Jak podaje Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej drugi nabór wniosków w ramach programu jest planowany w I półroczu 2020 r.

VN Laboratorium Innowacji współpracuje z firmami zajmującymi się odnawialnymi źródłami energii oraz rolnikami w zakresie przygotowywania wniosków. Zapraszamy do kontaktu: Agata Bryzgalska tel. 601 256 601.

 

Realizacja: Rabanet.pl