dotacje

Dotacje na rozwój i innowacje

  • Bezpłatna ocena pomysłów i szans na uzyskanie dotacji
  • Bezpłatny wybór właściwego programu dotacji
  • Pomoc w pozyskaniu dotacji we wszystkich programach
  • Przygotowanie wniosków, biznes planów, załączników
  • Obsługa i rozliczanie projektów po podpisaniu umowy

Nabór dla MŚP KPO HoReCa

Opublikowano: 28 marca, 2024


25 marca 2024 r. RAPR opublikował komunikat:

„W związku z planowanym ogłoszeniem naboru dla przedsiębiorców MŚP skierowanym do sektora HoReCa (hotelarskiego oraz gastronomicznego), turystyki i kultury (A1.2.1 Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności) informujemy, że prace nad dokumentacją są obecnie na końcowym etapie. Ostateczne założenia zostaną opublikowane w dniu ogłoszenia naboru dla MŚP.

W wyniku prac nad dokumentacją zapisy dotyczące spadku obrotów uległy zmianie, stąd nastąpiła aktualizacja artykułu opublikowanego na stronie PARP dnia 18.01.2024 r. Zgodnie z zapisami zawartymi w obecnie opracowanej dokumentacji, w planowanym naborze KPO HoReCa, przedsiębiorca (mikro, mały, średni) będzie zobowiązany wykazać, w roku 2020 lub 2021, spadek obrotów na poziomie co najmniej 30%, liczony rok do roku. Odnotowanie minimalnego progu spadku obrotów ma na celu zidentyfikowanie tych przedsiębiorstw, które rzeczywiście doświadczyły znaczących trudności finansowych w wyniku pandemii.

Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na finalną wersję dokumentacji.

Planowane ogłoszenie naboru to początek kwietnia br.”

Nabór do Programu HoReCa zbliża się wielkimi krokami. W ramach programu hotele i restauracje, które ucierpiały w wyniku pandemii mogą uzyskać dotację do 90%.

Zapraszamy do współpracy firmy, które spełniają warunek spadku obrotów. Tel. 601256601.

Realizacja: Rabanet.pl